Systemy do ekspozycji wyrobów tytoniowych

12 czerwca 2011

Systemy do ekspozycji wyrobów tytoniowych

 

            Coraz częściej odchodzi się od prezentacji wyrobów tytoniowych na najprostszych stojakach wykonanych z drutu.  W ostatnich latach zastosowanie znajdują profesjonalne systemy umożliwiające nie tylko atrakcyjne wyeksponowanie asortymentu, ale również prowadzenie akcji reklamowych i informacyjnych. O kryterium doboru ekspozytorów i podajników na wyroby tytoniowe stanowi rodzaj sklepu i miejsce, w którym prowadzona jest sprzedaż. Są to więc zarówno gabloty ekspozycyjne, podajniki nadladowe jak i podajniki przykasowe zaopatrzone w kominkowy system opadowy. W dużych marketach sprzedaż odbywa sie z wykorzystaniem podajników podwieszanych do sufitu lub lokalizowanych przy boksach. W dyskontach stosuje sie specjalne kosze czy tzw. tobacco cornerów umożliwiających wyeksponowanie całych pakietów papierosów. W małych sklepach używa sie najczęściej stojaków montowanych na stoiskach alkoholowo-cukierniczych lub w pobliżu stanowisk obsługi kasjerskiej.

 

Dobór  systemów do  ekspozycji towarów w strefie kasy

 

            Dobór systemu ekspozycji zależy w głównej mierze od ilości posiadanego miejsca. Przy planowaniu strefy kas, nasze motto powinno brzmieć: „jak najwięcej w jak najkrótszym czasie”. Dobrze dobrane systemy ekspozycji towarów w strefie kasy ułatwiają realizację zakupowych kaprysów. W bezpośrednim sąsiedztwie kasy najczęściej spotkać można stojaki wykonane z tworzyw sztucznych z zastosowaniem  elementów z metalu oraz z zastosowaniem  elementów przeźroczystych, które są dopasowane wymiarowo i wizualnie do boksów. Pozwalają one najkorzystniej wyeksponować wyroby impulsowe i promować efektywnie poszczególne marki. Przede wszystkim, na dosyć ograniczonej powierzchni muszą one oferować możliwie największą ilość towaru. Podstawowym założeniem zastosowanych mebli powinno być zwrócenie uwagi klienta, ale nie przytłoczenie eksponowanego towaru. Ekspozycja powinna przykuwać uwagę klienta, a równocześnie zachęcać go do zakupu ceną i wabić wyglądem. Przyjmuje się, że w wypadku mniejszych placówek handlowych (np. stacji benzynowych) meble do prezentacji papierosów zajmują do 30 proc. powierzchni w strefie przykasowe.

           

Nowości – Wzmacnianie przekazu

 

            Wyroby tytoniowe najkorzystniej prezentują się na ekspozytorach i stojakach wykonanych ze stali ocynkowanej malowanej proszkowo lub pokrytej poliakrylem. Konstrukcja taka zapewnia wytrzymałość i daje możliwość ewentualnej szybkiej naprawy lub regeneracji. Bardzo korzystnie prezentują się dodatki z aluminium i tworzyw sztucznych, które uatrakcyjniają wygląd ekspozytora oraz zwiększają jego funkcjonalność. wzmocnienie przekazu reklamowego w nowoczesnych meblach uzyskuje się również za pomocą odpowiedniego oświetlenia. W ostatnim czasie pojawiły sie nowe rozwiązania zaawansowane technologicznie. Najnowsze to aluminiowe szafy i różnego rodzaju podajniki  z drewnianym wykończeniem. Różnego rodzaju systemy produkuje się przy zastosowaniu np. różnokolorowych płyt meblowych czy różnokolorowej, nierzadko podświetlanej plexi.

 

Marek Bachorski-Rudnicki

 

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s