Jakie są formalne wymagania odnośnie budowy ogrodzenia?

16 Czerwiec 2011

Przepisy nie określają specjalnych wymogów odnośnie odległości budowanego ogrodzenia od strony drogi. Ogrodzenie takie powinno być jednak wzniesione w granicach istniejącej działki budowlanej, przy czym także zewnętrzna część ogrodzenia powinna mieścić się w granicach działki.

Budowa ogrodzeń nie wymaga pozwolenia na budowę. Natomiast zgłosić zamiar stawiania ogrodzenia należy w przypadku budowy od strony dróg, ulic, placów, torów kolejowych i innych miejsc publicznych oraz ogrodzeń o wysokości powyżej 2,20 m (art. 29 ust. 1 pkt 23 w zw. z art. 30 ust.1 pkt 3 prawa budowlanego).

Marek Bachorski-Rudnicki

Skomentuj

Please log in using one of these methods to post your comment:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s