Wrocławskie balustrady – dyskretne piękno elewacji (art.na portalu wiadomości24)

30 czerwca 2011

Czy zwróciliście kiedyś uwagę, że o pięknie danego budynku nie stanowi jedynie jego kształt, materiał z którego jest wykonany czy kolor elewacji?

Balustrady wrocławskie / Fot. Marek Bachorski-RudnickiJest jeszcze jeden drobny ale niezwykle istotny szczegół podkreślający piękno elewacji

Tym szczegółem są właśnie zewnętrzne balustrady. Gdy poruszam się po Wrocławiu co chwilę widzę nowo powstające budynki lub spotykam na swej drodze liczne remonty starych elewacji. Od pewnego czasu zwracam uwagę nie tylko na powstające budynki ale również i na ich wykończenia. Takim subtelnym wykończeniem, kwintesencją stanowiącą o pięknie danej elewacji są właśnie balustrady. Wrocławianie dbają o swoje domy i starają się by wyglądały pięknie.

Siłą rzeczy balustrady kojarzą nam się głównie ze światem zewnętrznym

Bez znaczenia jest to, jaki to budynek, balustrady mają za zadanie go upiększać. Widujemy je więc na balkonach, tarasach, gankach, czasem są zabezpieczeniem i ograniczeniem małych, czy dużych terenów. Możemy je również uzupełnić wiszącymi donicami z przepięknymi kwiatami lub pnącym się bluszczem. Wszystko zależy od naszej pomysłowości. Balustrada balkonowa jest więc doskonałą ozdobą każdego budynku
Wrocławskie balustrady / Fot. Marek Bachorski-Rudnicki

W codziennym życiu bywają dla nas często praktycznie niezauważalne

A jednak to one odgradzają nasze schody i balkony i co najważniejsze chronią nas przed upadkiem. Mogą ograniczać dostęp do jakiegoś miejsca i równocześnie być elementem estetycznym. Są one więc bardzo ważnym elementem konstrukcyjnym każdego domu. Mogą się wyróżniać i stanowić medialny punkt balkonu lub też wtapiać się w tło.

Pani Karolina Marczenko z firmy produkującej balustrady podkreśla, że niezależnie od wyglądu
powinny być funkcjonalne. Oznacza to zachowanie przepisowej wysokości i precyzyjny montaż. Dlatego warto zatrudnić fachowca, aby jemu powierzyć tą ważną czynność.
Wrocławskie balustrady / Fot. Marek Bachorski-Rudnicki
Balustrady zewnętrzne to pole do popisu dla fantazji i wyobraźni projektanta i wykonawcy. Ich piękno możemy podziwiać właśnie chociażby podczas spacerów po Wrocławiu do czego gorąco Was wszystkich namawiam.

Marek Bachorski-Rudnicki

Tekst oryginalny: Tutaj

http://www.wiadomosci24.pl/artykul/wroclawskie_balustrady_8211_dyskretne_piekno_elewacji_200781.html

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s